,,SADZIMY DRZEWA – UPIĘKSZAMY ŚWIAT”

Pod takim hasłem odbyło się sadzenie drzew w Gminnym Przedszkolu ,,Wróżka” w Białych Błotach. Od najmłodszych lat jednoczymy się wokół przyrody, bo to nasze dobro, o które musimy dbać.

Dnia 18.04.2024r. dzieci z grupy A5 „Smerfy” we współpracy z firmą Kiloutou posadziły 120 drzew dostarczonych przez Nadleśnictwo Bydgoszcz. Pan Marcin Nowakowski przedstawiciel firmy Kiloutou opowiedział przedszkolakom o etapach sadzenia drzew. Następnie 4 – latki obserwowały wiercenie otworów przez pana Mikołaja Weterle. Dzięki tej firmie i sprzętowi, który posiada, sadzenie drzewek było przyjemnością i zabawą. Dzieci chętnie umieszczały sadzonki w otworach, zakopywały i podlewały. W pracach uczestniczyły również panie dyrektor i inni pracownicy przedszkola. Dzieci wiedzą, że sadzenie drzew i ich ochrona to skuteczny sposób na oczyszczanie powietrza. Nadleśnictwu Bydgoszcz za sadzonki oraz firmie Kiloutou za profesjonalne wsparcie w pracach ogrodniczych, użyczenie  sprzętu, zaangażowanie i obdarowanie przedszkolaków  kamizelkami  odblaskowymi serdecznie dziękujemy.