Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Smerfów”odbyła się 8 listopada. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Mali artyści zaprezentowali swój program artystyczny. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło przyrzeczenie dzieci , które obiecały być prawdziwymi przedszkolakami i dobrymi kolegami. Następnie rodzice złożyli obietnice, że będą wspierać swoje dzieci. Punktem kulminacyjnym  tego niezwykłego wydarzenia było uroczyste dokonanie ,,Aktu pasowania’’ za pomocą różdżki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i  drobne upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.