Dzień dobry kochane dzieci. Dużymi krokami zbliżają się święta. Proszę, spróbujcie rozwiązać zagadkę o czym będziemy dziś rozmawiać.

Rozwiąż  zagadkę.

Wczoraj w lesie stała zielona,

dziś w naszym domu

pięknie przystrojona.

W bombki, światełka oraz łańcuchy,

Z których się cieszą wszystkie maluchy. (choinka)

Tak to choinka, czy ubrałeś  już swoją? Jeśli tak prześlij zdjęcia na naszą grupę 😊

A teraz posłuchaj historii, jak choinka zmieniło się w drzewko bożonarodzeniowe.

Może uda ci się odpowiedzieć na pytania, które znajdziesz na końcu. Powodzenia

Teraz zapraszamy Cię do następnej zabawy tym razem ruchowej. Wylosuj jak masz się poruszać.

Mamy nadzieję, że udało się wylosować zwierzątka, które chciałeś.

Przygotuj teraz kartkę i kredki i zapraszamy do zabawy matematycznej.

Narysujcie proste choinki. I tu już pierwsze zadanie niech rodzice powiedzą ile choinka ma mieć gałązek i odwrotnie wy mówicie a rysują rodzice.

Następnie niech narysują rodzice a wy spróbujcie przeliczyć ile ich jest. W przedszkolu idzie Wam bardzo dobrze, więc tutaj też dacie radę.

Drugie zadanie to  dorysowanie lub poukładanie bombek (możecie użyć grochu, pomponów itp.)

I określenie ułożenia/ kierunków np. na górze, na dole, z boku….

Polecenie rodzica: połóż bombkę/ bombki  na górze choinki, nad choinką itp.

Powodzenia

Dla chętnych karta pracy grafomotoryka.

Narysuj koła po śladzie i pokoloruj

[KW1]Ń