Podczas kilku kwietniowych dni dużo rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna.

W poniedziałek 24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi pod hasłem „ZMIANA ZACZYNA SIĘ OD DZIAŁANIA, który był podsumowaniem ekologicznej tematyki. W ramach obchodów tego święta każda grupa wymyśliła swoje hasło, wypisała na transparencie (plakacie), z którym przemaszerowaliśmy ulicami Białych Błot. Były to hasła promujące ochronę środowiska. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, wraz z rodzicami wykonały prace „Las w słoiku” i zbierały nakrętki. Święto to w naszym przedszkolu wpisało się na stałe w repertuar „Kalendarza Imprez” przedszkola.