21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny od rana w przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, a przedszkolaki z Filii w Białych Błotach obejrzały teatrzyk pt. „Wróżki Pani Wiosny” przygotowany przez panie nauczycielki. Jednak najwięcej radości sprawiło im poszukiwanie wiosny w plenerze. Radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Już chwilę po wyjściu z przedszkola udało im się odnaleźć jej pierwsze zwiastuny.

Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Q