07.02.2022.

GRUPA A2

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS,

SZANOWNI RODZICE,

Po raz kolejny proszę Was o pomoc w edukacji religijnej Waszych dzieci.

Dzisiejsza katecheza ma przybliżyć dzieciom CUDA PANA JEZUSA oraz włączyć w liturgię świąt roku liturgicznego – Światowy Dzień Chorych, Święto Matki Bożej z Lourdes.

Na początek proponuję by dziecko posłuchało historii biblijnej Łk5, 17-26

Poniżej umieszczam tekst do odczytania dzieciom:

17 Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i z Jeruzalem. A była w Nim moc Pańska, tak że mógł uzdrawiać. 18 Wtem jacyś mężczyźni, niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. 19 Nie mogąc w żaden sposób go przenieść z powodu tłumu, weszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem na sam środek, przed Jezusa. 20 On, widząc ich wiarę, rzekł: «Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy».

Teraz najważniejsza część zajęć. 🙂

Proszę porozmawiać z dziećmi na temat tego wydarzenia

1. Kogo przynieśli do Jezusa?

2. Jak chory dostał się do Jezusa? Co zrobili przyjaciele chorego aby mógł zobaczyć i spotkać się z Jezusem?

Następnie możecie Państwo porozmawiać z dziećmi o ludziach, którzy również dziś chorują i potrzebują naszej pomocy.

Można zwrócić uwagę, że dziś lekarze, pielęgniarki troszczą się o chorych.

Również dziś Jezus pomaga chorym w sakramentach. Cały kościół modli się za chorych, w sposób szczególny 11 lutego w święto Matki Bożej z Lourdes.

Proponuję krótki film o cudach z Lourdes https://www.youtube.com/watch?v=Bl9QDL7fV2g

Na dziś to wszystko 🙂

Szanowni Państwo

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i współpracę. Mam nadzieję, ze wkrótce znów spotkamy się w przedszkolu i po prostu wszystko będzie normalnie…

Życzę dużo zdrowia.

Łączę się w pamięci modlitewnej.

Mirosława Bucek

Mój adres e-mail m.bucek@wrozka.edu.pl do kontaktu z Państwem.

Drogie Dzieci

Witam Was bardzo serdecznie na religii. Nie widzimy się. Mam jednak nadzieję, że chwile spędzone na religii przy komputerze dadzą Wam również wiele radości.

Zapraszam na zajęcia. Dziś będziecie słuchać, rozmawiać z rodzicami i oglądać film.

Życzę wiele radości.

Łączę się z Wami w modlitwie

Do zobaczenia w przedszkolu.

Mirosława Bucek