Good morning! Dzień dobry!

Dziś ostatnia porcja zabaw z tematu EASTER – Wielkanoc

Have fun! Udanej zabawy!

1. Piosenka na powitanie „What’s your favourite colour?” – utrwalamy nazwy kolorów
  • Zabawa rozwijająca spostrzegawczość „Easter Egg Hunt”

!!! Ciekawostka dotycząca zwyczajów wielkanocnych w krajach anglojęzycznych (rodzic czyta dziecku):

Popularną tradycją w tych krajach skierowaną do dzieci, jest szukanie/ polowanie na jajka wielkanocne (Easter Egg Hunt), które schował gdzieś na dworze Zajączek Wielkanocny (Easter bunny).

Wy też zorganizujcie z rodzicami i rodzeństwem własne Easter Egg Hunt w swoim domu lub na podwórku.

Przygotujcie kolorowe pisanki (Easter Eggs): wycięte z papieru przez Was lub rodziców w kolorach tęczy lub plastikowe/styropianowe używane do dekoracji lub po prostu te czekoladowe.

Rodzic chowa pisanki w różnych miejscach w domu lub na podwórku, a dzieci próbują znaleźć ich jak najwięcej. Na końcu dzieci przeliczają pisanki i nazywają ich kolory, oczywiście w języku angielskim (red – czerwony, orange – pomarańczowy, yellow – żółty, green – zielony, blue – niebieski, purple – fioletowy, pink – różowy).

Kto z Was znajdzie najwięcej Easter Eggs?

• Na zakończenie zaśpiewajcie Waszą piosenkę o Wielkanocnych Zajączkach „Five Little Bunnies”.

Nie zapomnijcie złożyć Waszym bliskim życzeń w języku angielskim:

Happy Easter!!! Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!