TEMAT DNIA: „ZAJĄC I KURCZACZEK”

1. Zabawa rytmiczna do piosenki „Żółty kurczaczek”.

Przygotujcie 2 dowolne drewniane łyżki, które wykorzystacie podczas zabawy. Rodzic włącza piosenkę „Żółty kurczaczek”, a dziecko  próbuje łączyć śpiewanie z wystukiwaniem rytmu na drewnianych łyżkach.

• Zabawa plastyczna „Zajączek”

Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie „Zajączka wielkanocnego” z kubeczka lub z rolki po papierze toaletowym. „Zajączka z kubeczka” możecie wykorzystać do posiania w nim rzeżuchy lub przechowywania swoich ulubionych wielkanocnych słodkości. Czekamy na zdjęcia Waszych prac.

• W ramach przygotowań do świąt, pomagajcie swoim Rodzicom w codziennych domowych zajęciach takich jak:

– odkładanie zabawek i książek na miejsce,

– sprzątanie swojego miejsca przy stole, łącznie z jedzeniem, które spadnie z talerza,

– rozkładanie zakupów,

– nakrywanie do stołu,

– pomoc przy zakupach spożywczych i tworzeniu listy zakupów,

– pomoc w pracach ogrodowych,

– słanie łóżka,

– pomoc w ładowaniu i wypakowywaniu naczyń ze zmywarki,

– smarowanie kanapek masłem,

– przygotowywanie prostego deseru: galaretki, lodów, jogurtu,

– mieszanie ciasta mikserem ręcznym (na przykład na wielkanocne ciasto),

– wieszanie i składanie prania.

Dla Rodziców – Metoda Montessori i obowiązki domowe:

„Łatwo zaobserwować, że dzieci bardzo chętnie bawią się w „pomaganie mamie”, spontanicznie angażując się w wieszanie prania, wyjmowanie naczyń ze zmywarki czy nakrywanie do stołu. Wykorzystując naturalne zainteresowanie dziecka domowymi zajęciami, warto angażować je w różne prace, proponując mu współodpowiedzialność na miarę jego sił i możliwości.”

Źródło: dziecisawazne.pl

Życzymy Udanej Zabawy!