Jesień to bardzo wdzięczna pora roku do nauki i zabawy. Jeśli zastanawiacie się Państwo, co warto teraz robić z dziećmi, zostawiam Wam kilka pomysłów na urozmaicenie czasu wolnego dzieci, zarówno na piękne i słoneczne dni, jak również na te deszczowe i pochmurne.

Dzieci uwielbiają zabawy paluszkowe w każdej postaci, ta jesienna rymowanka wspiera dysocjację palców, zwiększa ich precyzję i sprawność.

(dzieci na początku pokazują wszystkie pięć paluszków u rączki, w kolejnym wersie zaciskamy rączkę w piąstkę i odginamy zgodnie z treścią rymowanki po kolei każdy paluszek 🙂

Tu ciekawa lista wyzwań i zabaw jesiennych przedstawiona w formie graficznej. Można ją wydrukować, powiesić na lodówce i odhaczać zrealizowane zabawy.

Kolejną ciekawą propozycją jest lista skarbów dla poszukiwacza skarbów jesieni, która ze zwykłego spaceru uczyni jesienną grę terenową 🙂

Opracowała:

Paulina Jakubowska