Przedszkolaki z grup A2 „Gumisie”, A5 „Smerfy”, B1 „Żabki” i B2 „Biedronki” uczestniczyły w IV Edycji Projektu pt. „Tydzień Bajek Polskich”, którego celem było promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców.

Cele projektu odpowiadają na wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego, a także realizują kierunki polityki oświatowej MEiN na rok szkolny 2022/2023.

Koordynatorem projektu w przedszkolu była Magdalena Lulińska-Mączka.

Przygodę z projektem rozpoczęliśmy z „Reksiem”. Rozmawialiśmy o bezinteresownej pomocy i dobrych uczynkach. W drugim dniu projektu odwiedzili nas „Bolek i Lolek”. Jest to najbardziej znane rodzeństwo w Polsce. Podczas tego spotkania wykonaliśmy sałatkę owocową i stworzyliśmy laurki dla Mamy i Taty. W trzecim dniu towarzyszył nam „Miś Uszatek”, który wybrał się do wesołego miasteczka. W tym dniu dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w wesołym miasteczku. Przedszkolaki z klocków tworzyły piękne karuzele. Bohaterem czwartego dnia był „Pomysłowy Dobromir”. Tutaj dzieci wykonywały różne doświadczenia. Ostatniego dnia Poznaliśmy kota Filemona i nieco leniwego towarzysza Bonifacego. Dzieci mogły spojrzeć na świat z perspektywy małego kotka, poznać życie na wsi.
Dzięki temu projektowi przedszkolaki miały okazję poznać piękne bajki z dzieciństwa swoich rodziców, ale również zdobyli wiele cennych informacji.