Temat: „ Polskie krajobrazy”

Dzisiaj porozmawiamy o polskich krajobrazach. Nasz kraj jest bogaty w krajobrazy. Mamy góry, morze, niziny, wyżyny, jeziora, lasy, rzeki, pola, łąki.
Obejrzyjcie film „Polskie krajobrazy”. Znajdziecie w nim krajobrazy Polski, wyśnienie w jaki sposób zaznaczone są one na mapie Polski.

Oto zdjęcia krajobrazów Polski. Przyjrzyjcie się dokładnie i spróbujcie je nazwać. Widzieliście takie miejsca, byliście tam podczas wakacji, wycieczek?
To góry. W Polsce najwyższymi górami są Tatry.

To morze Morze Bałtyckie

To rzeka. W Polsce jest wiele rzek. Największą jest Wisła. Na obrazku macie rzekę Warta.

To wydmy. Znajdują się nad polskim morzem.

To jezioro. W naszym kraju jest bardzo dużo jezior. Najwięcej ich występuje na Mazurach.

Lasy. W Polsce jest ich wiele. Są lasy liściaste, iglaste, mieszane. W pobliżu naszego przedszkola też mamy las.

Pola, na których rolnicy sieją zboża, rośliny. Na zdjęciu widzicie pole rzepaku. Robi się z niego olej.

Łąka. To miejsce, w którym rośnie wiele roślin i kwiatów. Łąka jest również domem wielu owadów.
Praca plastyczna
Potrzebne będą:
kartka
kredki lub farbki
Wasza wyobraźnia
Który krajobraz najbardziej Wam się podoba.Morze, góry, łąki, lasy, jeziora……
Narysujcie, lub namalujcie go. Jesteśmy bardzo ciekawe co wybierzecie. Może ktoś z Was zrobi zdjęcie Waszej pracy i przyśle nam. Czekamy na Wasze prace.
Mamy dla Was również zadanie w książkach na stronie 13.

