Grupa 9 – dzieci 4-letnie: Filia w Białych Błotach

Nauczyciele:

 

Monika Wysocka
Monika Mikos

 

Pomoc nauczycielaAnna Papis
 

HARMONOGRAM POSIŁKÓW GR IX

ŚNIADANIE

8:15-8:45

OBIAD

11:30-12:00

PODWIECZOREK

13:30-14:00

    

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

(PROWADZONY PRZEZ INNYCH NAUCZYCIELI)

JĘZYK ANGIELSKI

(p. Elżbieta Gerczyńska)

WTOREK

11:00-11:15

                CZWARTEK

10:45- 11:00

RYTMIKA

(p. Łukasz Fac )

 

 

WTOREK

10:00-10:15

 

 

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 

 


     Znalezione obrazy dla zapytania GIF UCZĄCE SIĘ DZIECI                             

 

W miesiącu CZERWCU zgodnie z realizowanym w naszej grupie programie autorkim "Mali Einsteini Matematyki" skupiać się będziemy nad treściami: ROZWIJANIE INTUICJI GEOMETRYCZNYCH.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gif  bohater      

 • Znalezione obrazy dla zapytania gif  bohater    

         PROJEKT BOHATER TYGODNIA


   

  Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu poprzez obserwację. Program dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb dzieci np. nieśmiałym, wycofanym daje możliwość zaistnienia na tle grupy.  Każde dziecko może zostać Bohaterem, musi tylko nabyć ogólnie akceptowane zachowania, które wyróżnią go spośród innych. Dzieci mają możliwość przez cały tydzień wyróżnić się czymś szczególnym, u jednych będzie to np. niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują (drobna pomoc koleżeńska, chęć wzbogacania i urozmaicania kącików zainteresowań), u drugich m.in. poprawa zachowań niepożądanych. Od listopada będziemy witać pierwszego bohatera. Szczegółowe informacje przesłane zostały na maila.      

                       
 

  

                                    

 
Wydarzenia w naszej grupie
 
 
 

       

WRÓŻKA WITA PRZEDSZKOLAKI

Znalezione obrazy dla zapytania GIFY WROŻKA

3 września do naszego przedszkola zawitała wróżka, która uśmiechem, ciepłym słowem oraz koszem cukierków witała nasze małe trzylatki. 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA- SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Znalezione obrazy dla zapytania GIFY DZIEŃ PRZEDSZKOLAK

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Dzieci z naszej grupy miały wiele atrakcji  w przedszkolu w tym dniu. Ponadto z niecierpliwością czekały na popołudniowe spotkanie integracyjnego z rodzicami. Dopisała nam piękna pogoda, która sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Miłym akcenem był słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za miłe chwile i pomoc w organizacji.  

 

Podobny obraz

WIZYTA POLICJANTÓW

24. września odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami z komendy policji w Białych Błotach. Dzieci utrwalały zasady bezpieczeństwa na drodze oraz w innych niebezpiecznych sytuacjach. Wszystkie dzieci dostały kolorowanki a policjanci ucieszyli się z otrzymanych laurek. Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Zapraszamy za rok.

 

 


 

QUIZ MIĘDZYGRUPOWYZnalezione obrazy dla zapytania gif police

 

Dzieci z gr. IX i X z filii w Białych Błotach wzięły udział w Quizie międzygrupowym pt. „ BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Taka forma pozwoliła dzieciom wykazać się wiedzą, którą zdobywały przez ostatnie dwa tygodnie. Wszyscy bardzo chętnie rozwiązywali zadania i zagadki. Na zakończenie przedstawiciele jury wręczyli nagrody.  Przegranych nie było, ponieważ obie grupy zdobyły po 10. punktów. Gratulujemy!!!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania GIFY BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania GIFY DZIEŃ CHŁOPAKA                DZIEŃ CHŁOPAKA

30. września - Dzień Chłopaka

We "Wróżce" nasi chłopcy obchodzili swoje święto 28 września. Nie jest tajemnicom, że chłopcy to u nas silna ekipa ;)) Tego dnia  chłopcy  otrzymali wiele ciepłych życzeń oraz breloczek samochodzik, a dla wszystkich były pyszne cukierki. 

 

 


 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

 

W piatek 12. października o godz. 9:30 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z gr IX i X prezentowały swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi, czyli pracownikami naszej filii. Uslyszeliśmy m.in. Hymn przedszkola, wzieliśmy udział w zabawach oraz podziwialiśmy umiejętności taneczne naszych milusińskich. Dziękujemy za miłe chwile.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień edukacji narodowej gif

 

 

 

 

KONCERT MUZYKÓW FILHARMONII

POMORSKIEJ W BYDGOSZCZY

 

05. listopda dzieci  wysłuchały pięknej audycji pt. "Jeszcze Polska nie zginęła" Usłyszały kompozycje wielkich polskich patryiotów  Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego. 

Znalezione obrazy dla zapytania gif filharmonia pomorska

 

 

 


                           SPOTKANIE PRZY CHOINCE Znalezione obrazy dla zapytania choinka świąteczna

 

13 grudnia w zgiełku przedświatecznych przygotowań znaleźlismy czas na wspólne spotkanie przy choince. Dzieci umiliły ten dzień śpiewając piosenki oraz recytując wierszyki o tematyce Bożonarodzeniowej. wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Rodzice zorganizowali słodki poczęstunek a dzieci cieszyły się z mozliwości pałaszowania wcześniej upieczonych pierników. Były to magiczne świąteczne chwile. 

 

                                                          WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

 


FRYDERYK CHOPIN 

Dnia 28.02.2019 dzieci z grupy 7 i 9 uczestniczyły w zajęciach o tematyce "Poznajemy sławnych Polaków". Podczas nich zdobyły informacje dotyczace życia i twórczości wybitnego kompozytora jakim był Fryderyk Chopin. Doskonale sprawdziły swoją wiedzę odpowiadająca na pytania z zagadkowego quizu. Dzieci słuchały preludium e-moll autorstwa F. Chopina i malowały obrazy według własnych inspiracji na folii. Dzieci otrzymały medale z sylwetką kompozytora. Gratulujemy!Znalezione obrazy dla zapytania fryderyk chopingif

 

Znalezione obrazy dla zapytania fryderyk chopingif

 


W CIEKAWYM ŚWIECIE GITAR

 

Dzieci z naszej grupy gościły pasjonata gry na gitarze elektrycznej i klasycznej. Poznały różnice w budowie oraz brzmieniu instrumentów. Przedszkolaki wysłuchały mini koncertu oraz miały mozliwość samodzielnej gry na gitarze. Dziękujemy Tymoteuszowi Prud za ciekawe doświadczenia i poświęcony czas. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gif gitara

 

  


PRZEGLĄD POLSKIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ

 

24 maja  o godz. 17:00 odbył się Przegląd Pozezji Dziecięcej. Wszystkie dzieci z grupy 9 miały okazję z "kontrolowaną" dozą konkurencji stawiać pierwsze kroki na scenie. Przedszkolaki prezentowły wybrane wiersze polskich poetów.

Jury wręczyło wszystkim uczestnikom piękne dyplomy i medale za odwagę.

Gratulujemy !!!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania polskie dzieci gif

 

 


 

  100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

 

08. listopda w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci przy poczcie sztandarowym odśpiewały Mazurek Dąbrowskeigo oraz hymn  Przedszkola "Wróżka". Koledzy i koleżanki ze straszych grup zatańczyli dwa tańce narodowe Polonez i Kujawiak oraz zaśpiewały kilka pieśni patryiotycznych. Dodatkową atrakcją był występ uczniów szkoły muzycznej w Bydgoszczy. Był to dzień pełen emocji, który na pewno pozostanie w naszych sercach.

 

Znalezione obrazy dla zapytania gif 11 listopada

 


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  img

 

10 stycznia mięlismy ogromną przyjemność gościć ukochane Babcie i Dziadków. Zaprezentowaliśmy nasze umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie. Nawet dziadkowie wzieli udział w zabawie tanecznej. Dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy za odwiedziny. 

Zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 


W dniu 14 marca z okazji światowego Dnia Mózgu dzieci z naszej grupy dowiedziały się gdzie znajduje się ten tajemniczy organ, za co odpowiada i jak o niego dbać. Mamy nadzieję, że dzieci bedą przestrzegały poznanych zasad.

 WYCIECZKA DO TORUNIA

 

Dzieci z fili w Białych Błotach w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru przez cały tydzień poznawały tajniki tego niezwykłego miejsca. Zwieńczeniem nauki była wycieczka do Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Przy okazji wyjazdu przechadzaliśmy się uliczkami Starego Miasta oraz odwiedziliśmy pomnik znanego polskiego astronoma Mikołaja  Kopernika. Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości i zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. 

Znalezione obrazy dla zapytania BAJ POMORSKI

 

 


FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 

W piątek na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: występy magika;

 konkursy i zabawy sportowe; basen z kolorowymi piłkami;

zabawy plastyczne; wata cukrowa………..itd.

Był to dzień pełen wrażeń i zabaw, wszystkie wróciły szczęśliwe i uśmiechnięte.

Podobny obraz

 

 

 

Galeria: