Grupa 3 – dzieci 4-letnie: sala 18


Nauczyciele:Agnieszka Szeremeta
                   Bernadeta Każarnowicz 

 

 
Pomoc nauczyciela: Mariola Gerke
 
PLAN POSIŁKÓW
ŚNIADANIE
8:00-8:20
OBIAD
11:30-12:00
PODWIECZOREK
13:50-14:10

ZAJĘCIA DODATKOWE

 

JĘZYK ANGIELSKI

(wtorek, czwartek)

RELIGIA 

(środa)

9:00-9:30 9:00-9:30
rytmika  środa  10:10-10:40
 
Dnia 16 marca b.r. nasza grupa jedzie do Bydgoszczy na
 
wycieczkę do Muzeum Mydła i Brudu. Wcześniejszy temin został zmieniony ze względu na warunki atmosferyczne
 

                                      

 
                                           Wydarzenia w naszej grupie                                 
 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

GRZYBOBRANIE

21 września odwiedził nas pan Policjant (tata Agnieszki) ze swoim psem policyjnym Bazylem. Dzieci miały okazję utrwalić zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze, przypomniały sobie w jaki sposób należy zachować się wobec obcych zwierząt oraz osób nieznanych. Bardzo dziękujemy 

!!!

 

 

 

 

 

 

2 października nasze przedszkolaki udały się na grzybobranie do pobliskiego lasu. Znaleźliśmy parę czarnych łebków oraz maślaczka. Muchomory omijaliśmy z daleka choć podziwialiśmy ich piękny wygląd. Nasze dary jesieni znalazły się w kąciku przyrody. Pani Danusia podarowała nam również grzybki zaprawione w słoiczku. Dzieci wiedzą, że zbieramy grzyby tylko z osobą dorosłą, wiedzą, że istnieją grzyby trujące i nie wolno ich zrywać ani próbować.

 

 

 

 

 

 

 

 

PIECZENIE CIASTA ZE ŚLIWKAMI Bezpieczne korzystanie z komputera
W ramach tematyki ""Jem owoce i warzywa. Gromadzimy wiadomości na temat warzyw i owoców, wiemy, że są źródłem cennych witamin" piekliśmy ciasto ze śliwkami. W pieczeniu pomagała nam kuchareczka mama Emilki. Dziękujemy za pomoc i poświęcony czas.

Nasza grupa poznała budowę komputera, stworzyła kodeks pracy przy komputerze. Dzieci wiedzą co wolno, a czego nie  wolno robić podczas użytkowania komputera. Zajęcia odbyły się w ramach programu "SafeNet - bezpieczeństwo w sieci". Nasi podopieczni posiadają dużą wiedzę na temat technik informacyjnych. Wiedzą jaka powinna być postawa podczas pracy  z komputerem, że nie wolno surfować po sieci bez zgody i kontroli rodzicielskiej, że nie wolno rozmawić z nieznajomymi oraz podawać swoje dane osobowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matematyczna jesień  W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach tematyki "Jesienna Matematyka" nasze dzieci myślą i działają matematycznie. Zapoznają się z obrazem graficznym cyfr i znaków matematycznych, mierzą, ważą, przeliczają, dodają i odejmują. Poznają figury gemoetryczne i tworzą z nich obrazy oraz origami,  tworzą gry ściganki. Utrwalają liczebiki porządkowe i główne. Matematyka królową nauk !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi podopieczni rozwijają swoją tężyznę fizyczną podczas zajęć gimastycznych, które odbywają się również na sali gimnastycznej. Rozwijamy nie tylko nasze ciało, ale uczymy się wygrywać i przegrywać podczas różnorodnych gier zespołowych. Uczymy się zasad fair play. Przwidłowego oddechu i rozluźnienia i odprężenia ciała uczą nas asany yogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Zdrowego Śniadania DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
8 listopada to Dzień Zrowego Śniadania. W naszym przedszkolu po raz kololejny obchodziliśmy to wydarzenie. Dzieci samodzielnie komponowały pyszne i zdrowe śniadanie W naszym menu było m.in.: chleb graham, sałata, wędlina, papryka, pomidor, szczypiorek, ogórek, ser. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie mody. Przepiękne i pomysłowe stroje zdrowej żywności przygotowały dzieci z rodzicami w domu. Były marchweki, mleko, szczypiorek, pomidory, kanapki, kukurydza i wiele innych. dziękujemy rodzicom za pomysłowość i kreatywność. Dnia  21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości".  W całym przedszkolu pamiętamy codziennie o życzliwości, uśmiechu, koleżeństwie, zwrotach grzecznościowych. 
DZIEŃ MISIA WIZYTA U DENTYSTY
25 listopada to Dzień Misia". w naszym przedszkolu zagościły pluszowe, mięćiutkie, dużę i małe misie. nasza grupa wykonała pięknego misia z figury geometrycznej - KWADRAT 24 LISTOPADA NASZA GRUPA UDAŁA SIĘ DO PRZYCHODNI IKAR W BIAŁYCH BŁOTACH NA PRZEGLĄD DENTYSTYCZNY. WSZYSTKIE DZIECI ODWAŻNIE PRZEKROCZYŁY PRÓG GABINETU I PRZEBADAŁY SIĘ. BRAWO!!!!!!!!!!
PIECZENIE PIERNIKÓW WIZYTA MARCELINKI
Nasza grupa upiekła już i udekorowała świąteczne pierniki. W pieczeniu ciastek pomagała nam mama Emilki, w dekorowaniu tata Basi, mama Jurka, babcia Haneczki i babcia Marty. Wszystkim rodzicom i babciom dziękujemy za pomoc. Pierniki z życzeniami dla dzieci chorych już są zapakowane i niedługo pojadą do Bydgoszczy do szpitala. Z wizytą do naszych przedszkolaków przyszła Marcelinka, dziewczynka, która chodziła do naszej grupy od 3-latków.  Bardzo nam było miło, że przyszła nas odwiedzić. Marcelinka przyniosła dla wszystkich dzieci słodkości oraz drobne upominki. Dziękujemy i pozdrawiamy Cię serdecznie !!! Zapraszamy do galerii zdjęć
ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU  DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Nareszcie zima, nareszcie śnieg. Radość dzieci wielka. Lepimy bałwany, orzełki na śniegu. Prosimy rodziców o spodnie zimowe dla dzieci. Zwracamy dzieciom uwagę na bezpieczeństwo zabaw na śniegu, ostrożność na lodzie.   W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyli nasi dziadkowie i babcie. dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki dla dzieci, przygotowały upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomo w organizacji uroczystości i składamy jeszcze raz życzenia zrowia i radości wszystkim babciom i dziadkom
KARMIMY PTAKI ZIMĄ
Nasza grupa pamięta o głodnych ptakach zimą.
Dzieci samodzielnie przygotowały szyszkowy pokarm, który zawiesiły na placu przedszkolym.
 
KONKURS KORONA KRÓLA I KRÓLOWEJ
Podczas balu karnawałowego został rozstrzygnięty konkurs Korona Króla i Królowej. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z różnych grup wiekowych.
Z naszej grupy  prace wykonały: Wiktoria, Barbara, Hanna, Julian, Bartek. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Gratulujemy!!!
 
BAL KARNAWAŁOWY
Bal, bal i po balu. Była pyszna zabawa, wesoła, roztańczona. Nasze przedszkolaki przebrały się m.in.: za Bellę, Meridę Waleczną (vel Świętosławę), Policjanta, Nindźę, Piratkę, Spidermana, Elzę, Annę z Krainy Lodu, Rycerza, Pielęgniarkę. Nasza kochana Pani Mariolcia witała dzieci w stroju wiedźmy, czarownicy. Pani Benia wystąpiła w stroju indiańskim a Pani Agnieszka była wąsatym kapelusznikiem
 
DZIEŃ KOBIET W NASZEJ GRUPIE
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Były życzenia, kwiaty, laurki i małe upominki.
 
WIZYTA POLICJANTÓW

 

Naszych przedszkolaków odwiedzili Policjanci z Komendy Policji w Białych Błotach.

Pani Hania i Tata Juliana przybliżyli dzieciom pracę policjanta, utrwaliliśmy zasady ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy, telefony alarmowe oraz zachowanie się wobec obcych osób. Dziękujemy i pozdawiamy!!!


         PIECZEMY PIZZE

Gościliśmy w naszym przedszkolu Mamę Wiktorii, która przyszła z dziećmi piec pizze.

Mieszaliśmy skłądniki, ugniataliśmy ciasto, wałkowaliśmy i kroiliśmy skłądniki. A na końcu mniam mniam ze ślinką jedliśmy.

Przepis Pani Marty znajduje się na naszej tablicy informacyjnej. Dziękujemy mamie Wiktorii!!!    

             


 

 
 
 
Galeria: