Grupa 2 – dzieci 4-letnie: sala 19

 

 

 

 


   
Nauczyciele:

A.Szeremeta

B.Każarnowicz

 
Pomoc nauczyciela:
M. Gerke
 
    

HARMONOGRAM POSIŁKÓW GR II

ŚNIADANIE

8:40-9:00

OBIAD

11:30-12:00

PODWIECZOREK

pon.-czw. 14:30-14:50

piąt. 14:10-14:30

 

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

(PROWADZONY PRZEZ INNYCH NAUCZYCIELI)

 

JĘZYK ANGIELSKI

(P. Gabriela  Strzelewicz)

 

 

WTOREK, CZWARTEK

godzina 10:00

 

RYTMIKA

(p. Robert Robaszkiewicz)

 

 

ŚRODA

godzina 13:40

                
ZAPRASZAMY RODZICÓW DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".
CHĘTNYCH RODZICÓW ZAPRASZAMY DO CZYTANIA ULUBIONYCH KSIĄŻEK, WIERSZY, OPOWIADAŃ W NASZEJ GRUPIE
 
DZIĘKUJEMY MAMIE EMILKI ZA CZAS POŚWIĘCONY NA CZYTANIE KSIĄZKI NASZYM DZIECIOM Z GRUPY
 
 

DNIA 20.04. 2017 R. O GODZINIE 9:30 JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ DO KINOTEATRU "ADRIA" W BYDGOSZCZY NA SPEKTAKL TEATRALNY "LOKOMOTYWA PANA TUWIMA"

 

Dziekujemy Dziadkowi Kacpra M. za stworzenie pomocy dydaktycznej dla dzieci - dzwonek zasilany prądem zmiennym

 

                                                   


                                                  WIERSZ                                                                            PIOSENKA

 


"Wielknocne kolory"

 


Na wielkanocnym stole

kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony

owsa wstążeczki zielone,

bazie, srebne jak deszczy...

I co jeszcze?

Przy obrusie biała falbanka,

złoty dzwonek baranka

i tysiąc różnych kolorów

na świątecznyych pisankach

 

 


 

 


 

 


"Śmigus- dyngus"


W poniedziałek Wielkanocny

wiatr poganiał chmurki,

by zrosiły ciepłym deszczem

zajączka i kurki.

Schował się zajączek w trawie,

a kurki w kurniku.

Czy to deszcz, czy śmigus-dyngu

wietrzyku psotniku.

Śmigus-dyngus to zabawa

śmigus-dyngus, dyngus z prawa.

Chociaż w butach chlupie woda

chować się po kątach szkoda

  


 


 

 


 

 

 

 

    Wydarzenia w naszej grupie
 

PRZEDSZKOLAK DBA O ZDROWIE

"Przedszkolak dba o zdrowie" to tematyka realizowana w naszej grupie. Od najmłodszych lat dzieci zdobywają wiedzę promującą zdrowie: częste mycie rąk, korzystanie z toalety, używanie chusteczek i zasłanianie buzi podczas kichania, informowanie o złym samopoczuciu dorosłemu. Już drugi rok dbamy o higienę jamy ustnej w przedszkolu. Myjemy zęby, uczymy się prawidłowo szczotkować zęby, a także wiemy, iż należy prawidłowo się odżywiać.

Dnia 26 września tego roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Ośrodka Zdrowia w Białych Błotach w celu przeglądu stomatologicznego. Wszystkie dzieci możemy z dumą powiedzieć były bardzo odważne i chętnie otwierały buzię w celu sprawdzenia stanu uzębienia. Brawo!!!

 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

Dnia 16 września odwiedził naszą grupę Pan Policjant, tata Agnieszki. Spotkanie odbyło się w ramach tematyki o bezpieczeństwie, dzieci na drodze, przybliżeniu pracy policjanta. Nasz gość przyszedł do naszych przedszkolaków wraz ze swoimi psami tropiącymi. Aronek i Bazyl pokazały swoje umiejętności. Spotkanie odbyło się w plenerze na naszym przedszkolnym skwerku. Dzieci nauczyły się m.in. jak należy zachowywać się wobez obcych zwierząt, utrwaliły zasady bezpieczeństwa na drodze. Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi, który zawsze znajdzie dla naszych przedszkolaków czas. Pozdrawiamy Aronka i Bazyla

 


DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Dnia 8 listopada w naszym Przedszkolu "Wróżka" odbędzie się Dzień Zrowego Śniadania. Tego dnia dzieci samodzielnie przygotują zdrowe śniadanie, wezmą udział w teatrzyku żywego aktora pt. "Wtamiminki dla księżniczki Marcelinki". Bardzo prosimy, aby dzieci tego dnia przyniosły maskotki przedstawiające owoce i warzywa.


 Koszyk pełen witamin. poznajemy smak owoców i warzyw

Nasze przedszkolaki uczyły się smaku owoców i warzyw. Byliśmy w sklepie warzywnym, tworzyliśmy owoce z plasteliny, wyklejanki, codziennie jedliśmy jabłuszka, śliweczki, gruszki i inne owoce, bawiliśmy się w warzywny teatrzyk. Rozkroiliśmy potężnego arbuza oraz "odbezpieczyliśmy" granat. Dzieci wiedzą, iż owoce i warzywa są źródłem witamin, że należy je myć przed spożyciem. 

 

 


DRZWI OTWARTE DLA RODZICÓW ODBĘDĄ SIĘ 3 I 9 LISTOPADA

O GODZINIE 16:00.

CHĘTNYCH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Spotkanie z żołnierzem

Dnia 14 listopada nasze przedszkole odwiedził tata Basi, aby opowiedzieć dzieciom o swoim zawodzie. Nasz gość opowiedział dzieciom o swoje pracy m.in. : o wyposażeniu żołnierza, wyglądzie munduru, fladze Polski, prowiancie żołnierskim, typach samolotów wojskowych. Na koniec zajęć dzieci kolorowały samoloty wojskowe. Bardzo dziękujemy!!!

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nasza grupa stworzyła Katalog Praw Dziecka, który można podziwiać w holu przedszkola. Spisane zostały wypowiedzi dzieci, m.in. wśród wyminionych praw zanalazło się prawo do całusków, przytulania, zabaw z przyjacielem i przyjaciólką, pomagania w robieniu prania, picia i jedzienia, ochrony, zabaw na placu zabaw, rzucania śnieżkami i lepienia bałwana i wiele innych bardzo ważnych praw.

g
   Gratulujemy Hannie, która zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym  "Z ekologią bez granic" - Bo przyroda w Polsce jest ciekawa"
 
Gratulujemy Julianowi za zajęcie I miejsca w przedszkolnym konkursie plastycznym "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Gratulacje również  dla Wiktorii i Basi
 
Biały i Czarny Kot
 
Bawimy się w grę ścigankę "Biały  i Czarny Kot". Poprzez tą zabawę kształtujemy odporność emocjonalną, wdrażamy dzieci do spokojnego przyjmowania porażek.

BAL KARNAWAŁOWY

16 lutego b.r. odbył się wielki bal krnawałowy. Przybierańcy bawili się w rytmach gorącej muzyki. Wsród chłopców królowali strażacy, batman i spiderman, choć i pirat się znalazł. Dziewczynki opanował szał Elzy i Anny z Krainy Lodu, ale były też księżniczki, królewny oraz jedna biedronka. Na szczęście na sali był lekarz, który czuwał nad zdrowiem i kondycją tańcerzy. Wśród Pań królowała smerfetka i wąsiasty gajowy.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny wielki bal.

 

Zajęcia techniczne, konstrukcyjne, majsterowanie

 

W ostatni poniedziałek odbyło się potkanie z Panem Krystianem "Świat Techniki". Pan Krystian pokazał nam różnorodne narzędzia, które znadjują się w jego "narzędziowej skrzynce". Ich zastosowanie poznały dzieci, które szybko przyswoiły sobie nazwy narzędzi, ale także użyły ich w praktycznym działaniu. Dzieci szybko podjęły działania, dziewczynki wykazały się zdolnościami do majsterowania.  Brawo rodzice, dzieci posiadają dużo wiadomości zaróno teoretycznych jak i praktycznych. Tylko patrzeć jak coś "zmajstrują". A już zmajstrowaliśmy w zajęciach popołudiowych. Stworzyliśmy robota "Populloo", który sprząta zabawki, parzy kawę dla rodziców, czyta bajki, a nawet myje okna za Panią Mariolkę. Cofneliśmy się rónież do dawnych czasów tworząc telewizor marki "Rubin". Jak na ten wynalazek techniki przystało znalazła się na nim serwetka i wazonik z kwiatkiami oraz maskotka. 

 

WYCIECZKA DO PRONATURY

16 marca dzieci z grupy 2 i zaprzyjaźnionej grupy 3 udały się na wycieczkę do ProNatury - spalarni śmieci znajdującej się w Parku Przemysłowym w Bydgoszczy. Nasze przedszkolaki mogły zobaczyć miejsce, gdzie przetwarza się śmieci na energię, laboratorium, obejrzyały  film o bocianie Bogusiu, który jest strażnikiem przyrody. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą dbać o naturę, co można wytwarzać ze śmieci i jak wygląda praca w takiej fabryce. Sceneria iście industrialna. Po fabryce poruszaliśmy się w kaskach w kolorze czerwnym i kamizelkach odblaskowych. Dziękujemy wszystki pracownikom za serdeczne przyjęcie serdecznie tacie Jasia.

 

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ

Co to jest woda? Jak smakuje? Jak zachowują się substancje w wodzie? Które się rozpuszczją, a które nie? Jak zachowują się przedmioty w wodzie? Które toną, a które unoszą się na niej? Do czego potrzebna jest woda? Jak łączą się się ze sobą krople wody?Jakie stworzenia żyją w wodzie i na dnie ocenanów? Co stanie się gdy na ziemi zabraknie wody? Pytań dzieci miały wiele. Badaliśmy, smakowaliśmy, obserwowaliśmy, doświadczaliśmy. Wiemy, że woda jest ważna w naszym życiu i należy ją pić, oszczędzać i szanować. 

WYCIECZKA DO KINOTEATRU "ADRIA" W BYDGOSZCZY 

Dnia 3 kwietnia b.r. nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Kinoteatru "Adria" w Bydgoszczy na spektakl teatralny pt." Lokomotywa Pana Tuwima". Sektakl przedstwiał twórczość Julina Tuwima  m.in. "Okulary", "Rzepka", "Lokomotywa", Abecadło", "Słoń Trąbalski" i wiele innych. Dzieciom bardzo podobała się scena, kostiumy, scenografia i gra aktorów. Dzieci były bardzo skupione podczas przedstawienia, a na sam koniec wspólnie z aktorami ćwiczyły dykcję, śpiewały i tańczyły

 

WYCIECZKA NA KOMENDĘ POLICJI W BIAŁYCH BŁOTACH

28 kwietnia b.r. nasza grupa odwiedziła Komendę Policji w Białych Błotach. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów ich miejscem pracy, utrwalić zasady ruchu drogowego, zwiedzić budynek. Przedszkolaki sprawidziły ile dzieci zmieści się w radiowozie. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Komendy za ciepłe i profesjonalne przyjęcie. Szczególne podziękowania ślemy dla mamy Kacperka z naszej grupy za pomoc w organizacji wycieczki. Dziękujemy

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony Pan Leśniczy w związku z projektem Leśna Skrzynia Skarbów. W ramach tego projektu wszystkie przedszkolaki stworzyły piękne plakaty o tematyce "Stop wypalaniu traw", które można było podziwiać w holu naszego przedszkola. Każda grupa otrzymała od leśniczego dyplom i odznakę przyjaciela ziemi.

 

Galeria:

 

{A
G}Galeria/Grupa-2{/AG}