Grupa 11 – dzieci 4 letnie:SS Filia w Zielonce


Nauczyciele:

Paulina Knop
Agata Lejman
 
Pomoc nauczyciela:
Bożena Kołodziejska
 

Zajęcia dodatkowe

    J. angielski - wtorek i czwartek o godz. 9:00 - 9:15/ 12:45 - 13:00

   Rytmika - wtorek o godz. 9:00 - 9:15

    

Harmonogram posiłków

   Śniadanie - godz. 8:20

   Obiad - godz. 11:45

   Podwieczorek - godz. 13:45

                                      INFORMACJE DLA RODZICÓW:

 

W DNIU 17 CZERWCA 2019 R. (PONIEDZIAŁEK) O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI. ZAPRASZAMY

WIOSNA TUŻ, TUŻ... DLATEGO ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ O WZBOGACENIE NASZEGO KĄCIKA PRZTRODY W "DARY WIOSNY" - KWITNĄCE KWIATY, OZDOBY WIOSENNE ITP.
Z GÓRY DZIĘKUJEMY:)

Z radością informujemy, że nasza grupa bierze udział w projekcie pt. "Mały Miś w wielkim świecie literatury". Głównym celem projektu jest promowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.
Miś odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków, ale również zapraszamy rodziców do odwiedzenia nas i przeczytanie dzieciom wybranej bajki, wiersza ... :)

Wydarzenia w naszej grupie

 

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU!

 

Witamy po wakacjach... 3 września jak co roku do naszego
przedszkola zawitała Wróżka, która uśmiechem i słodkościami powitała wszystkie dzieci. 

 

 

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

19 września 2018 roku do naszego przedszkola z wizytą przybyła
pani policjantka z Komisariatu Policji w Białych Błotach.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna
i niebezpieczna jest praca policjanta. Najmłodsi utrwalili zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na długo pozostanie
w pamięci naszych dzieci.

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia zabawom
i uśmiechom nie było końca. Dodatkową atrakcją był piknik integracyjnypt. "Święto Pieczonego Ziemniaka" zorganizowany dla dzieci i rodziców z grupy 11 i 12. Imprezie dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor:)

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA!

 

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Chłopaka".
Tego dnia chłopcy wzięli udział w różnych konkursach i zdobyli tytuł SUPER CHŁOPAKÓW! Były dyplomy i drobne upominki oraz mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. 

 

DZIEŃ DRZEWA

 

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat drzew, ich roli
w przyrodzie i w życiu człowieka. Tego dnia dzieci sadziły cebulki kwiatów w naszym ogródku ptrzedszkolnym, aby wiosną pięknie zakwitły. Podczas zdobywaniu wiedy przyrodniczej towarzyszyła nam zabawa, tańce i śpiewy.

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony corocznie 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników Oświaty.
I w naszym przedszkolu ten dzień był bardzo uroczysty.
Dzieci z gr. XI i XII zaprezentowały przygotowany specjalnie z tej okazji program artystyczny dla zaproszonych gości. Z wielkim przejęciem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych, a nawet tańczyły. Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście i panie otrzymały od dzieci upominki i życzenia.

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za pamięć i miłe słowa
z okazji Dnia Edukacji Narodowej:)

 

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ
POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI!

 

W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez
Polskę Niepodległości dniu 8 listopada dzieci z naszej
grupy wzięły udział w uroczystościach, które odbyły się
w Gminnym Przedszkolu "Wróżka" w Białych Błotach przy
ul. Centralnej 27. Nasze Przedszkolaki również włączyły się
w akcję "Rekord dla Niepodległej" - 9 listopada o godz. 11:11 zaśpiewały hymn narodowy.


 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W dniu 23 listopada w naszym przedszkolu królował Pluszowy Miś - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Jak co roku wszystkie dzieci przyniosły swojego pluszowego misia. Wszystkie dzieci zaśpiewały znane piosenki
i wyrecytowały wierszyk o misiach, zaprezentowały swoje misie, wymieniły znane misie z bajek, odgadywały zagadki i wykonywały zadania oraz samodzielnie wykonały opaskę misia. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom i tytuł "Przyjaciela Pluszowego Misia".  

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

 

W dniu 30 listopada 2018r. nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi - lanie wosku, wyścig butów, losowanie zawodu, ciasteczka z wróżbą.
  Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej i wesołej zabawy.

 

 

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia 2018r. św. Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie.
Z workiem pełnym prezentów odwiedził również nasze Przedszkole. Długo wyczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Najmłodsi obiecali, że cały rok będą bardzo grzeczne:)

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszym Przedszkolu 10 grudnia 2018r.
Po części artystycznej nastąpił akt Pasowania na Przedszkolaka, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka czarodziejską różdżką przez Panią Dyrektor Krystynę Nowak-Grobelską.
Dla najmłodszych było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 

 

 WIGILIA GRUPOWA

 

 Świąteczny klimat zapanował  w naszym przedszkolu 20 grudnia 2018r. W tym szczególnym dniu dzieci odwiedził Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Podniosłym momentem tego dnia było dzielenie się opłatkiem, wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności
i Wesołych Świąt. Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dzieci smakowały barszcz z uszkami i rybę po grecku. Po uroczystym posiłku wszyscy śpiewali znane kolędy. Takie szczególne momenty utrwalają wiedzę na temat tradycji oraz zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają  wzajemne relacje pomiędzy dziećmi.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 "Moja Babcia i mój Dziadek, to wspaniali są dziadkowie..." tak śpiewały dzieci podczas uroczystości związanych z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Ukochanym babciom i dziadkom przedszkolaki dziękowały za cierpliwość, opiekę i poświęcony im czas oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Na zakończenie występów dzieci złożyły najserdeczniejsze życzenia zebranym gościom. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów iradości.

 

 

WALENTYNKI

 

W dniu 14 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI. Podczas wspólnych zabaw dzieci poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursówi zabaw.

 

DZIEŃ MÓZGU

 

W dniu 18 marca 2019 r. (poniedziałek) w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mózgu. Tego dnia dzieci dowiedziały się co to jest mózg, do czego jest nam potrzebny, co dzięki niemu możemy robić oraz w jaki sposób należy o niego prawidłowo dbać. Przedszkolaki wykonywały wiele interesujących zabaw i ćwiczeń, dzięki którym pobudziły mózg do działania.

 

 

 

POWITANIE WIOSNY


21 marca dzieci uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną, kwiatami i instrumentami muzycznymii, przemaszerowały ulicami Zielonki - skandując hasła: „Wiosno przyjdź - Zimo odejdź".
Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

 

DZIEŃ EUROPY

 

9 maja przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły Dzień Europy. Wyświetlona prezentacja multimedialna wprowadziła dzieci w ten niełatwy dla nich temat. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda flaga. Zapoznały się z hymnem – „Odą do radości”. Wspólnie wykonały pracę plastyczną - flagę Unii Europejskiej. Głównym celem było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.