Grupa 10 – dzieci 5 letnie: Filia w Białych Błotach

 


Nauczyciele:
G.Łażewska
Elżbieta Gerczyńska
M.Malicka
 
 
Pomoc nauczyciela:
D.Nowak
 
                                           Wydarzenia w naszej grupie
 
 

Spotkanie z hodowcą kotów

Wycieczka do biblioteki szkolnej

 

4 lutego zaprosilismy do naszej grupy p. Karinę Churską mamę Adasia, która jest hodowcą kotów brytyjskich. Pani Karina wraz z Adasiem opowiedziała dzieciom jak wyglada jej codzienna praca, czym różnią się koty brytyjskie od innych, co lubią jeść i dlaczego nie piją mleka. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atomosferze a przyniesione przez p. Karinę kotki szybko zadomowiły się z naszej sali. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

 

 

 

 

 

 

W pewien poniedziałek wybralismy się na wycieczkę do biblioteki. Dzieci poznały co to jest biblioteka, czym rózni sie od księgarni oraz jakie zasady obowiązują podczas korzystania z czytelni. Zostalismy przez panie bibliotekarki zaproszeni na zajęcia

pt. " Zabawy z Kubusiem Puchatkiem w bibliotece", na które wybierzemy sie w najbliższym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z p. Justyną Tessa właścicielką najmniejszej księgarni w Polsce Dzień Kobiet
6 marca na nasze zaproszenie przybyła pani Justyna Tessa, która jest włąścicielką najmniejszej księgarni w Polsce. Pani Justyna opowiedziała nam o swojej pracy i o wielkiej pasji, jaką jst czytanie. Przyniosła kilka bardzo ciekawych książek, które wspólnie czytaliśmy oraz  bawiła się z nami magiczą książką pt. " Naciśnij mnie". Dziękujemy pani Justynie za spotkanie.

Tradycyjnie obchodzliśmy dzien kobiet w naszej grupie. Dziewczynki brały udział w konkursach, a chłopcy mocno dopingowali koleżanki. Na zakończenie zabaw chłopcy wręczyli dziewczynkom drobne upominki i złożyli życzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 marca powitanie wiosny Wycieczka do Teatru Baj Pomorski

21 marca powitaliśmy upragnioną wiosnę. Dzień zaczęliśmy od pysznego i zdrowego śnidania, a następnie odbył się przemarsz z kwiatami, kolorowymi wstążkami i śpiewem. Wszyscy bardzo się cieszymy, że już jest z nami Piekna Pani Wiosna.

 

 

 

 

 

 

 

 

28 marca wybralismy się do Torunia do teatru Baj Pomorski na spektakl  pt. " Historia Calineczki". Ogromne wrażenie zrobiło na nas już samo wejście do budynku teatru, które przypomina ogromną szafę. Następnie zajęlismy miejsca na widowni i z zapartym tchem oglądaliśmy przedstawienie. Chętnie wrócimy do Torunia jeszcze nie raz!