Grupa C1 – dzieci 3 letnie: Filia w Zielonce

Nauczyciele: 

  • mgr Małgorzata Bielska
  • lic. Kinga Milewska
 
Pomoc nauczyciela:
  • Justyna Mazurek - Malak
 
ZAJĘCIA DODATKOWE
 
 
j.angielski: mgr Agata Lejman
 
  1. poniedziałek 
  2. środa
 
rytmika: mgr Łukasz Fac
  1. wtorek
 
HARMONOGRAM POSIŁKÓW
 
  • śniadanie: 8.20
  • obiad: 11.45
  • podwieczorek: 13.45

NAUCZANIE ZDALNE

Drodzy Rodzice!!!

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujemy go dobrze wykorzystać. Dlatego przedstawiamy zestaw źródeł na naszej stronie internetowej:

www.wrozka.edu.pl

oraz na stronie Facebooka przedszkola:

https://www.facebook.com/przedszkole.wrozka/

z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi w domu.

Proszę pamiętać, że warto naprzemiennie ćwiczyć samodzielność, umiejętność komunikacji, panowania nad emocjami - wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce, to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzenie wiedzy.

Rodziców, którzy będą mieli potrzebę konsultacji z nami prosimy o wysłanie maila na pocztę:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Państwo na maila możecie przesyłać nam również zdjęcia, które są efektem finalnym pracy swoich pociech. Zdjęcia będziemy publikować w galerii naszej grupy.

Pozdrawiamy serdecznie: pani Kinga i pani Małgosiasmiley

Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy, wskazówek w sferze dydaktycznej lub wychowawczej, potrzebuje wsparcia, rozmowy w tym trudnym okresie czekamy na Państwa maile.

KONTAKT

nauczyciele/wychowawcy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Psycholog: Kinga Kotomska

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pedagog: Danuta Kasperczyk - Szymańska
Dyżur telefoniczny: 602-216-542
Wtorek - 13.00 -14.30
Środa - 11.00 - 12.00

Logopeda: Ewa Naczyńska

Dyżur: pn. - pt. w godz. 12.00-13.00

tel. 668-225-651

 

Zapraszamy na naszego

 

29/05/2020 (piątek)

Zadania na piątek również się znajdą
1. Sprzątanie po sobie to bardzo ważna umiejętność. Posłuchajcie wierszyka o porządkach w domu i przedszkolu (Źródło: https://miastodzieci.pl/piosenki/o-zabawki-zawsze-dbamy/)
O zabawki zawsze dbamy
po zabawie posprzątamy.
Już samochód na wirażu:
pędzi prędko do garażu.
Lalki siedzą równo w rzędzie:
bałaganu dziś nie będzie!
Klocki ułożymy w kątku.
Krzyś pilnuje dziś porządku.
Każdy przedszkolaczek wie
po zabawie sprząta się.
Posprzątaj swój pokoik/miejsce do zabawy najpiękniej jak potrafisz.
2. Dyżurni w przedszkolu często pomagają paniom przy posiłkach np. rozkładają sztućce. Poćwiczcie w domku nakrywanie do stołu. Ciekawą filmik na ten temat znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OWsTnxpxxH4
3. Czas na muzyczną gimnastykę! Poćwiczcie z piosenką https://www.youtube.com/watch…

28/05/2020 (czwartek)

Zadania na czwartek
1. Czy pamiętasz imiona dzieci z Twojej przedszkolnej grupy? Spróbuj wymienić ich jak najwięcej. Narysuj portret swojej ulubionej koleżanki/ulubionego kolegi.
2. W przedszkolu jest mnóstwo kącików zainteresowań. Na parapecie w Twoim pokoiku/wybranym pokoju stwórzcie kącik plastyczny.
3. Pobawcie się z mama/tatą do piosenki „A ram sam sam” https://www.youtube.com/watch?v=k7AsdUIXR4s

27/05/2020 (środa)

Kolejny dzień domowego przedszkola Pracujecie znakomicie
1. W przedszkolu często bawimy się w zabawy matematyczne. Poproś mamusię/tatusia o przeczytanie wiersza Danuty Wawiłow: „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa” http://maja-literatura.blogspot.com/…/bajka-nowa-prostokatn…
Pobawcie się w wyszukiwanie w domku przedmiotów w kształcie kwadratów i prostokątów.
2. Pamiętacie przedszkolne dni? Jest czas na zabawę, naukę, gimnastykę. Można śmiać się do woli, śpiewać, ale czasem trzeba być cichutko, żeby nawzajem sobie nie przeszkadzać np. gdy pani mówi coś ważnego. Zbudujcie ciszę z piosenką wydawnictwa „Bliżej Przedszkola”
https://www.youtube.com/watch?v=q6fqaaZG1ug
3. Poćwiczymy słuch! Mamusia/tatuś schowa głośno tykający budzik w pokoju (jeśli nie macie w domku budzika, może to być telefon komórkowy z włączonym dźwiękiem np. https://www.youtube.com/watch?v=jDMeD83isak
Waszym zadaniem jest odnalezienie budzika/telefonu. Możecie zamienić się rolami i mamusia będzie szukać schowany przez Was „tykający” przedmiot.
Źródło zabawy: https://flipbooki.mac.pl/przedszk…/metodyka/os_a_met_cz1.pdf

 

26/05/2020 (wtorek)

 

Dziś Dzień Mamy! Postaraj się, aby cały był wypełniony niespodziankami, całusami, przytulaskami i uśmiechamiheartsmiley

1.Jeśli potrafisz przygotuj śniadanko dla Mamy. Zrób dla mamusi domowy salon piękności i zrób jej piękny makijaż. Wręcz laurkę.

2.Powiedz mamusi za co ją kochasz, a na dobranoc opowiedz jej piękną bajkę.

Życzymy Wam udanej zabawy z Waszymi Mamusiamismiley

25/05/2020 (poniedziałek)

Dzieci to eksperci od przedszkolnych sprawsmiley  Ten tydzień poświecimy na zagadnienia...przedszkolnesmiley  Witamy w domowym przedszkolu, gdzie mamusia/tatuś może poczuć się jak dziecko!
1. W przedszkolu życie biegnie według rytmu zwanego: ramowym rozkładem dnia. Zaplanuj dzisiejszy dzień tak jak w przedszkolu. Poproś mamusię/tatusia o rozpisanie go na kartce. Zaplanuj czas na: posiłki, zabawę, mycie rączek, gimnastykę i naukę w Misiowym Przedszkolu
2.Niespodzianka! W dzisiejszym przedszkolu to mamusia/tatuś będzie dzieckiem smiley Przeprowadź z rodzicem zajęcia plastyczne i pokaż jak prawidłowo myc rączki.
3. Naucz mamusię/tatusia zwrotki piosenki, którą pamiętasz z przedszkola.